Nasza kancelaria zajmuje się między innymi doradztwem, obsługą przedsiębiorców oraz reprezentowaniem ich przed urzędami i sądami. Posiadamy główną siedzibę w Londynie, ale zapewniamy wsparcie klientom w całym UK (pomijając Irlandie i Szkocje)

Nasze specjalizacje to między innymi: prawo pracy, handlowe i elektroniczny biznes oraz prawo cywilne. W zakresie tego ostatniego zajmujemy się chociażby transportem międzynarodowym, usługami budowlanymi oraz wieloma innymi dziedzinami, w których działają nasi klienci biznesowi.

Prawo pracy – usługi dla biznesów elektronicznych i stacjonarnych

Prawo pracy to obszerna dziedzina, w ramach której sporządzamy umowy o pracę, aneksy oraz inne dokumenty szczegółowo określające relacje pomiędzy pracodawcą a osobą zatrudnioną. Zajmujemy się także sporządzaniem innych rodzajów umów, na przykład o usługi konsultacyjne czy pism związanych z dyrektywą o czasie pracy. Mogą Państwo liczyć na naszą pomoc także w przygotowywaniu referencji czy listów kontrolnych.

W sytuacjach spornych nasza kancelaria reprezentuje swoich klientów, sporządza ugody, a także świadczy usługi doradcze w siedzibie, w Londynie lub Birmingham albo podczas dyżuru telefonicznego. Tworzymy także listy apelacyjne, wypowiadające umowę czy dyscyplinarne.

Prawo cywilne i handlowe dla firm

Jedną z naszych specjalizacji jest również prawo cywilne w Anglii, na podstawie którego pomagamy firmom dochodzić długów na drodze sądowej i przedsądowej. Sporządzamy dokumenty, które poświadczają istnienie długu, jak i takie, które potwierdzają dokonanie płatności. Przygotowujemy formalności zawierające obietnicę spłaty długu w konkretnym terminie, a także zajmujemy się tworzeniem harmonogramów spłaty w ratach.

Elektroniczny biznes w Anglii

Kancelaria Euro Lex Partners zapewnia wsparcie dla działalności skupionej wokół usług elektronicznych. Dla naszych klientów tworzymy umowy związane z handlem i dystrybucją, a także innych umów np. „Terms and Conditions”. Posiadamy także duże doświadczenie w sporządzaniu umów poufności, czyli non-disclosure oraz zasad i warunków wynikających z zawartych porozumień pomiędzy firmą a pracownikiem lub dwoma przedsiębiorstwami. W ramach naszej działalności zajmujemy się także obsługą podmiotów świadczących usługi w transporcie międzynarodowych i budownictwie.

Ochrona interesów handlowych przedsiębiorców

Kancelaria Euro Lex Partners obsługuje zarówno firmy jedno-, jak i wieloosobowe. W ramach tych działań naszym zadaniem jest ochrona interesów przedsiębiorców i pracodawców oraz zapobieganie ryzyku zachwiania stabilności finansowej czy trudności w dalszym prowadzeniu stacjonarnego czy elektronicznego biznesu. Więcej informacji i referencji można znaleźć na naszej stronie www.eurolexpartners.eu lub na portalu Facebook.

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów biznesowych, staramy się uświadamiać oraz szerzyć wiedzę w zakresie podstawowych zasad prawnych. Od wielu lat udzielamy się, pisząc artykuły do tradycyjnych oraz elektronicznych wydań gazet polonijnych w Anglii, a nasza strona na Facebooku ma ponad 4700 obserwatorów.

Wiedza dla biznesu elektronicznego, internetowego czy stacjonarnego

W czasach niepewności prawno-gospodarczej ważna jest wiedza oraz budowanie solidnych relacji w oparciu o pracę i wynikające z niej doświadczenie. Tu nie ma miejsca na bierność i ryzyko nieuwagi.

Euro Lex Partners to kancelaria, której zespół posiada bogate doświadczenie w pracy z właścicielami wielu biznesów elektronicznych i stacjonarnych. Pomagaliśmy już w obsłudze firmy klientom wielu narodowości, a nasza biegła znajomość języka angielskiego, bieżących zmian w ustawach dot. handlu, własności intelektualnej czy sporów cywilnych oraz niepisanych reguł zwyczajowych okazywała się kluczowa w realizacji zadań dla naszych klientów. Dotychczasowe wyniki naszych działań wyraźnie wskazują, iż budowa “mostu” łączącego Polskę i Anglię pod względem prawno-biznesowym już się rozpoczęła i należy dbać o jej prawidłowy przebieg. To szczególnie ważne w czasach, gdy drogi wspólnoty europejskiej wydają się rozchodzić.